Кібербезпека Та Military-tech: Запрошуємо До Участі В Національному Оборонному Хакатоні 2022

Posted on Posted in IT Освіта

Учасникам були цікаві різні аспекти, як-от робота інформаційних систем, як вони допомагають населенню підсилювати ситуаційну обізнаність про ворога, і як ці дані використовуються у реальних ситуаціях. Після успішної участі у хакатонах ми отримали можливість презентувати наше хакатони рішення на NATO Spring у Норвегії, найбільшій конференції НАТО у 2023 році. Цього року вона відбувалась у мальовничому містечку Ліллехаммер у Норвегії, де колись у 1994 році проводили зимову Олімпіаду. Нашою метою було розробити інструменти, наприклад, для розвідки та журналістів, які дозволили б обробляти ворожі персональні дані, виявляти зв’язки та проводити OSINT-дослідження. Для побудови свого рішення ми використовували графові бази даних та інструменти індексації для повнотекстового пошуку.

Протидія Кабам І Дронам: Міноборони Готує Призовий Фонд Для Хакатону «наступ Машин 20»

  • Це – відмінний спосіб заздалегідь познайомитися з учасниками.
  • І цю підтримку слід розглядати скоріше як можливість подальшого розвитку сфери кібербезпеки у країні, аніж як просто руку допомоги.
  • Це було за 2 тижні до початку хакатону і з цього моменту стартувала наша інтенсивна підготовка.
  • 🌐 Навчайся з досвідченими менторами, готовими поділитися секретами індустрії.
  • Наприкінці квітня 2024 року, українська команда школярів з Політехнічного ліцею КПІ імені І.

Наприклад, якщо компанія хоче створити абсолютно нову операційну систему, вона організовує хакатон, на який запрошує 10 стартапів чи команд розробників. Після хакатону компанія може вирішити укласти контракт із переможцями. Для участі в хакатоні командам потрібно зареєструватися за посиланням, дотримуючись інструкції та обравши Україну. На хакатоні буде можливість приєднатись до існуючої команди або об’єднатись з іншими учасниками навколо цікавої ідеї.

Хакни Що Завгодно: Що Таке Хакатон І Навіщо Брати В Ньому Участь

У всьому світі, і в Україні зокрема, надзвичайної популярності набуває такий формат івенту як хакатон. Спочатку це були суто технологічні змагання, але з кожним роком теми, які охоплюють хакатони, значно розширювалися. Серед них — інженерні, космічні, творчі, соціальні та інші напрямки. Що ж таке хакатони й навіщо брати у них участь — розбираємо на прикладі наймасшатбніших космічних хакатонів.

Протидія Кабам І Дронам: Міноборони Оголосило Переможців Хакатону «наступ Машин 20»

З середини 2000-х років хакатони стали більш поширеними й вважалися серед інвесторів та IT-бізнесів способом швидкої розробки нових програмних технологій або нових ніш для вкладання коштів. Деякі відомі компанії були створені на хакатонах, наприклад GroupMe, яка з’явилася на хакатоні конференції TechCrunch Disrupt у 2010 році. Наступного року вона була куплена компанією Skype за $85 млн. Традиційно хакатони починаються з презентації заходу, виділяються окремі теми, якщо вони є. Потім учасники пропонують свої ідеї реалізації поставленої задачі та формують робочі групи. Тривалість хакатону становить один-п’ять днів з можливими перервами на сон та їжу, бо учасники, як показує практика, не залишають місця проведення хакатону до моменту повного завершення проєкту.

Zdd – Це Ваш Безкоштовний Портал Для Додавання, Афішування Та Сортування Хакатонів

Фахівці-маркетологи, які хочуть поглибити свої знання, мають змогу долучитися до курсу про диджитал-маркетинг в продуктовій IT-компанії Marketing School від Genesis Academy. Існують хакатони зі створення додатків для смартфонів Android[11], iOS[12] и Tizen. Раніше подібні заходи проводилися для Maemo 5 (Nokia N900) і MeeGo (Nokia N9)[13]. Міністерство оборони України шукає найкращі технологічні рішення для вдосконалення безпілотних систем на фронті. Ознайомитися з умовами участі та деталями програми можна за посиланням.

Але вона більш складна, тому що відбувається в епоху високих технологій. Протистояння у кіберпросторі, використання супутникового зв’язку та космічної розвідки, інформаційний супровід у режимі онлайн, безпілотні літальні апарати — все це реалії і виклики нашого часу. І я сподіваюся, що такі заходи, як Національний оборонний хакатон, допоможуть максимального використати його для досягнення нашої Перемоги», — вважає Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний. Українські фахівці разом із представниками наших країн-партнерів працюватимуть над інноваційними рішеннями, які допоможуть здобути ЗСУ технологічну перевагу над ворогом. «Незалежно від того, виграла ваша ідея чи ні — спробуйте продовжити роботу над нею і після конкурсу, якщо ви в неї вірите. Не всі круті проєкти були визнані на початку їхнього створення.

хакатони

Обидва твори розкривають соціальні проблеми пореформеної доби в Україні, а також представляють одну епоху, проте для дітей це два окремі та зовсім різні твори. Нам потрібно сформувати у школярів цілісне уявлення про те, що таке реалізм та які його ознаки. Хакатон – інноваційна форма організації освітнього процесу, що сприяє пошуку нових методів роботи, активізує ефективну комунікацію між учнями, дозволяє розширювати коло партнерських зав’язків у реалізації заданих проєктів.

Організатор цих двох космічних заходів в Україні — ГО «Асоціація Ноосфера». За підтримки свого співзасновника, мецената і бізнесмена у сфері космічних технологій Макса Полякова, Noosphere будує екосистему, що популяризує STEM і космічні технології серед молоді. Багато хто з тих, хто вперше подався на грантовий конкурс і не виграв відчувають розчарування та відсутність бажання навіть думати про майбутню участь у схожих проєктах. Якщо ж подивитися на речі тверезо, в будь-якому змаганні, — чи то спортивному, чи то змаганні ідей, — тих, хто програв, завжди більше, ніж тих, хто виграв. Невже це значить, що судді/правила погані, або всі учасники, крім переможців, негідні? Хіба спортсмени, що роками тренуються задля досягнення результатів, залишають спорт після одного невдалого старту?

хакатони

На основі цього наша команда сформувала показники ефективності та розробила рекомендації, як покращити результативність CWIX. Важливою складовою була наявність готової інфраструктури для розробки ІТ-рішень. Завдяки цьому ми могли зосередитися на вирішенні конкретних задач, не витрачаючи час на побудову базової інфраструктури з нуля.

Усі команди презентують свої ідеї перед журі під час пітчингу. Переможці зазвичай отримують цінні призи, а також різного роду підтримку для втілення проєкту в життя (від порад і менторства до грошової допомоги). «Перший хакатон, у якому я брав участь, відбувся ще у 2017 році. По-перше, я завжди цікавився тим, що пов’язано з космосом і програмуванням.

На цьому ж етапі учасники представляють свої ідеї, а члени журі оцінюють її, висловлюють свою думку та ставлять запитання. Але, певно, найбільше ми завдячуємо здатності правильно розподілити завдання. Ми вміємо визначити, хто із нас є найсильнішим у чому, та призначили завдання відповідно до цих сильних сторін. З цією тактикою ми максимально ефективно використали потенціал кожного члена команди.

Успішна команда хакатону — це та, яка має різноманітні навички та експертизу. Ця різноманітність може бути великим активом у вирішенні різних аспектів проєкту. Шукайте людей з навичками програмування, дизайну та UX, проджект-менеджменту та фахівця зі знаннями в конкретному домені (залежно від теми хакатону). За 5 років проведення локального етапу NASA Space Apps Challenge у Дніпрі до нього долучилися понад 900 учасників, які разом презентували понад 130 проєктів. Оскільки цього року хакатон проходив в онлайн форматі, до нього змогли приєднатися учасники з різних куточків нашої країни — Одеси, Львову, Запоріжжя, Івано-Франківська, Черкас, Києва та інших міст.

З початком війни ми з колегами намагаємося допомагати країні в різний спосіб. До прикладу, наша Big Data & Data Science команда у співпраці з державними органами та обласними адміністраціями створила систему для автоматизації перевірки транспортних засобів на новостворених блокпостах. У Рівному відбувся перший Всеукраїнський інженерно-технологічний хакатон Ingineering HackFest 2024. Упродовж трьох днів 42 школярі з 9 регіонів України розробляли інноваційні проєкти, шукали рішення для очищення води.